NOTY ZA MECZ Z WKS WIERZBICE

Od meczu z WKS Wierzbice minął dzień, ale w głowie ciągle jeszcze pozostaje niedosyt z powodu porażki z rywalem, który nie grał lepiej w piłkę, ale strzelił dużo więcej goli niż my.

Poniżej moje oceny za to spotkanie.

Dawid Pałasz, bramkarz, nota 6 – cały czas zastanawiam się, na ile pierwsza stracona bramka obciąża Dawida… To był chyba wynik organizacji drużyny w polu karnym i tam Dawid powinien rządzić, chyba tego zabrakło i brakuje. Zdecydowania, bycia samcem alfa w „16”. Miał kilka dobrych interwencji, kiedy bezpośrednio uchronił nas przed stratą bramki.

Kacper „Mały” Towarnicki, obrońca, nota 5,5 – była szybkość, była twarda, męska gra, było kilka prób podłączenia się w akcje ofensywne – to wszystko na plus, na minus momenty chaosu na tej prawej stronie, trochę za dużo „elektryczności”, co przeciwnik szybko zauważył i próbował tamtędy grać.

Damian „Brzózka” Brzozowski, obrońca, nota 7 – bardzo dobry występ Brzózki w roli środkowego defensora, u niego zawsze jest zaangażowanie od dechy do dechy, nigdy nie odpuszcza i tak było i tym razem, nawet gdy zostaje poturbowany w starciu z rywalem. Wygrywał większość pojedynków, szukał przerzutów na skrzydła, próbował strzelać z dystansu i wyrzutami z autu stwarzać zagrożenia dla WKS-u. Dostał żółta kartkę, dyskusyjną bardzo.

Adrian Kaczmarczyk, obrońca, nota 7 – partner Brzózki na środku, może nie tak dynamiczny jak Damian, ale był równie twardy, agresywny wręcz, uprzykrzał życie napastnikom gospodarzy bez końca. Według mnie najlepszy mecz Adriana w historii jego występów w Ambrozji. W końcówce ukarany żółtą kartką.

Tomek „Żaba” Rudnicki, obrońca, nota 5 – próbował robić wiele dobrego, rajdy, szukanie partnera na lewym skrzydle, wykonywał kilka rzutów wolnych, z drugiej strony… pechowy gol samobójczy, „maczał” palce przy innych 2 bramkach dla Wierzbic. Chyba za dużo ryzyka i za mało koncentracji w niektórych momentach, co w meczu przeciwko takiemu rywalowi zostało ukarane.

Michał „Kisiel” Ciesielski, pomocnik, nota 7 – grał swoje, dryblował, wymuszał faule przeciwników, nieustannie szukał luki w szeregach obronnych gospodarzy. Mógł nam dać prowadzenie, ale akurat jemu, tak dobremu technikowi, tym razem zeszła piłka z nogi. W drugiej części drugiej połowy trochę przygasł, jakby opadł z sił.

Tomek „Mucha” Musiatowicz, pomocnik, nota 7 – dobry mecz Muszkina, trzymał grę w środku, umiejętnie zagęszczał i wybijał rywali z rytmu, niewiele zabrakło mu do strzelenia bramki z dystansu, ukarany żółtą kartką za faul taktyczny.

Paweł „Doktor” Rudnicki, pomocnik, nota 8 – to był stary, dobry Doktorek, który jak koń ciągnął w stronę bramki WKS-u, wracał do defensywy, na faulach na nim przeciwnicy zarobili 2 żółte kartki. Gdyby po strzale Pawła piłka zamiast trafić w poprzeczkę, wpadła do siatki, mecz mógłby się skończyć inaczej.

Jarek „Bako” Matkowski, pomocnik, nota 5 – Bako miał chyba słabszy dzień, trochę ucierpiał wprawdzie w jednym ze starć w początkowej fazie meczu, ale chyba nie był to główny powód jego gorszej dyspozycji. Fizycznie prezentował się bardzo dobrze, ale nie liderował na boisku, tak, jak w innych meczach. Było trudno się napędzać z uwagi na zagęszczony środek pola gry, lecz mimo wszystko, oczekiwania wobec Jarka były na pewno wyższe.

Konrad „Kondziu” Chojnicki, pomocnik, nota 6 – Kondziu miał dobre wejście w mecz, bo to jego stroną próbowaliśmy w pierwszych akcjach ukłuć WKS, szkoda, że zabrakło skutecznego zamknięcia którejś z akcji. Potem było już gorzej, dwa razy obrona Wierzbic złapała Kondzia na dość kuriozalnych spalonych, po długich przerzutach piłki spod naszej bramki.

Grzesiek „Bazik” Pawlata, napastnik, nota 6 – Bazik robi swoje, nie wikła się w dryblingi, nie oddaje nieprzygotowanych strzałów, ale stara się mądrze pokazywać do gry, być czujnym i naciskać obrońców, czekając na ich błąd, co zresztą zdarzyło się i tutaj. Gdy piłka odskoczyła od nogi jednego z defensorów WKS-u, Bazik „poczuł krew” i zrobił to, czego oczekuje się od napastnika, czyli strzelił gola. Z upływem czasu tracił siły, został zmieniony w 66 minucie.

Rezerwowi:

Lucas Zimmermann, pomocnik/napastnik, nota 5 – debiut w Ambrozji w meczu ligowym i chyba nie do końca pełna dyspozycja fizyczna Lucasa. Mecz się nam nie układał i Lucas, który zmienił Kondzia, wyglądał na trochę zagubionego. Zagrał jedną świetną piłkę do Benka, ale Łukasz nie wykorzystał tej szansy.

Łukasz „Benek” Bienias, napastnik, nota 3 – Benek grał tylko 24 minuty, ale niestety, to jego błąd przyniósł w konsekwencji skuteczną kontrę rywali i bramkę na 3-1. Nie za wiele Łukasz dał zespołowi, kiedy mógł strzelić gola kontaktowego, spudłował.

Paweł „Rechot” Rudnicki, pomocnik – grał zbyt krótko, by go ocenić.

ŚREDNIA NOTA ZESPOŁU – 5,96.

Dziękujemy za wsparcie:

Exact Systems S.A. (www.exactsystems.pl)

Fizjointero (www.fizjointero.com)

Opera (http://www.opera.com/pl)