SPARINGI z MECHANIKIEM BRZEZINA I CZARNYMI BIAŁKÓW

Za nami kolejne 2 mecze sparingowe, oba rozegrane w Środzie Śląskiej. Najpierw, 16 lutego Ambrozja uległa Mechanikowi Brzezina 2:3 (0:3), bramki dla naszego zespołu w drugiej części gry zdobyli Diogo i Maciek Łoskot, natomiast 24 lutego pokonaliśmy Czarnych Białków 6:0 (1:0), gole strzelali Krzysiek Misiuna, Łukasz „Benek” Bienias – 2, „Wojtas” Zembaty – 2 i Michał „Kisiel” Ciesielski.

Oczywiście, do spotkań kontrolnych nie trzeba przywiązywać zbytniej wagi, a już na pewno do ich wyników, ale można parę ogólnych wniosków wysnuć. Ustawienie Ambrozji krystalizuje się, ale w grze ciągle jest zbyt wiele chaosu, brakuje szeroko pojętej zespołowości, zbyt rzadko piłkarze na boisku podpowiadają sobie nawzajem, w potyczce z Białkowem pierwsza połowa była przykładem wolnego rozgrywania akcji, bez pomysłu jak ją zakończyć, a trzeba przyznać, że przeciwnik był dużo słabszy. Okres przygotowawczy w pełni, więc można zrozumieć jakieś błędy, ale nawet mimo tego, postawa kilku zawodników może być niepokojąca, zdecydowanie za wiele strat, kłopotów z panowaniem nad piłką itp. W pierwszych 20 minutach meczu z Mechanikiem rywal walcząc bardzo blisko, skutecznie neutralizował jakiekolwiek próby Ambrozji w konstruowaniu akcji i nie za bardzo wiedzieliśmy, jak sobie poradzić. Nie dziwi więc zafrasowana twarz trenera Tomka Augusta, bo nadal jest sporo znaków zapytania przed zbliżającą się rundą wiosenną.

Następny sparing Ambrozja rozegra w Legnicy, z Górnikiem II Złotoryja, w sobotę 2 marca, o godz. 14:00.