ZWYCIĘSKI SPARING Z WRATISLAVIĄ

19 stycznia na boisku przy ulicy Na Niskich Łąkach we Wrocławiu Ambrozja Bogdaszowice zainaugurowała przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2018/2019, rozgrywając mecz sparingowy z Wratislavią Wrocław. Spotkanie toczyło się przy dobrej pogodzie, a w szeregach naszego zespołu pojawiło się aż 25 zawodników, co musi napawać optymizmem.

Sam pojedynek rozpoczął się od mocnego pressingu na rywalu, co w 3 minucie przyniosło Ambrozji prowadzenie za sprawą Pawła „Doktora” Rudnickiego. Na 2-0 podwyższył Łukasz „Benek” Bienias po następnych kilku minutach, wykańczając akcję całej drużyny. Nie minęło dużo czasu i Michał „Kisiel” Ciesielski strzelił trzecią bramkę dla Bogdaszowic, korzystając z błędów przeciwnika. Przez pierwsze 15-20 minut Wratislavia z rzadka zapędzała się na naszą połowę, grali praktycznie tylko długimi piłkami, co nie przynosiło im żadnych korzyści. A Ambrozja nie zamierzała zwalniać tempa, na 4-0 gola strzelił Diogo Espinoza Neto, który wymanewrował na lewej stronie obrońcę i mocnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali. W 30 minucie trener Tomasz August dokonał „hokejowej” zmiany i z boiska ściągnął wszystkich graczy linii pomocy, wpuszczając zmienników. Zmiana ustawienia wprowadziła nieco chaosu w poczynaniach naszego zespołu, w środku pojawiły się zbyt duże odległości między obroną a pomocnikami, dzięki czemu Wratislavia stworzyła sobie okazję do zdobycia bramki i ją wykorzystała. Do przerwy prowadziliśmy 4-1. W drugiej odsłonie gry były kolejne zmiany w składzie, gra się zdecydowanie wyrównała, tempo siadło, padły jeszcze 2 gole i mecz zakończył się wynikiem 5-2.

Sprawdzian w wykonaniu Ambrozji należy ocenić pozytywnie, wynik i gra w pierwszej połowie mogły napawać optymizmem. W drugiej części zmiany spowodowały, że spotkanie wyglądało zupełnie inaczej, ale nowe twarze w szeregach naszej drużyny zaprezentowały się w większości z dobrej strony. Tak ocenił mecz trener Tomasz August: „Pierwszy sparing w początkowej fazie okresu przygotowawczego na pewno był wielką niewiadomą, ze względu na przerwę od zakończenia rundy jesiennej i biorąc pod uwagę, że za chłopcami dopiero pierwszy tydzień treningów. Na pewno widać było różnicę u poszczególnych zawodników Ambrozji, nie wszyscy aktywnie spędzili tę przerwę w treningach, ale właśnie okres przygotowawczy + mecze kontrolne powinny wyrównać te różnice. Cieszy oczywiście frekwencja, która naprawdę dopisuje podczas treningów i także w pierwszym meczu kontrolnym i fajnie, żeby tak było od początku do końca. Będę przyglądał się zawodnikom, którzy z treningu na trening, ze sparingu na sparing powinni być w lepszej dyspozycji, a progres będzie widoczny gołym okiem. Jestem zadowolony z nowych graczy, którzy pokazują, że mogą być wartością dodaną dla zespołu”.